۲۲
مهر

خواص شگفت‌انگیز عسل/ از ماسک مو تا درمان زخم

آیا می‌دانید که عسل علاوه بر خواص دارویی فراوانی که دارد، می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر سلامت پوست و مو هم داشته باشد؟ اگر تا کنون چندان به استفاده از عسل برای رفع مشکلات پوست و موی خود توجه نداشته‌اید، خواندن ادامه این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم:

 

استفاده از عسل به عنوان ماسک مو!

کاملا درست است. خاصیت زیبایی وجود ندارد که عسل فاقد آن باشد. علاوه بر این که می‌توانید از عسل با روش‌های مختلف برای پوست‌تان استفاده کنید، قادر خواهید بود با استفاده از عسل ماسک‌های بسیار مفیدی برای درخشان کردن و مقاومت موهای‌تان هم بهره‌مند شوید. مطمئن باشید، عسل باعث چسبندگی و گره خوردن موهای‌تان نخواهد شد. مقداری عسل را با روغن زیتون خالص ترکیب کنید و از ریشه تا نوک موها را به این ماسک آغشته کنید، با یک حوله و یا کلاه حمام موها را بپوشانید و بگذارید برای مدت زمانی روی سرتان باقی بماند و بعد حمام کنید و موهای‌تان را خوب بشویید و اطمینان داشته باشید که نتیجه ایده‌آل شما پیش روی شما خواهد بود.

عسل موجب کاهش وزن هم خواهد شد

با اینکه همه ما خوب می‌دانیم که هیچ معجزه‌گر خوردنی برای کاهش وزن به جز رژیم‌های غذایی نه چندان راحت و انجام فعالیت‌های ورزشی مستمر برای کاهش وزن وجود ندارد، بد نیست یک شانس دیگر به بدن‌مان بدهیم و از عسل استفاده کنیم. شکی نیست که استفاده از بیش از حد شکر و یا شکر قهوه‌ای باعث اضافه وزن‌مان خواهد شد پس می‌توانید عسل را جایگزین کنید و مصرف شکر را قطع کنید. بعضی از متخصصین معتقدند نوشیدن ناشتای ترکیب عسل با آبلیمو موجب بالا بردن سوخت وساز بدن( متابولیسم ) می‌شود و انرژی بیشتری برای بدن در پی خواهد شد.

استفاده از عسل در درمان زخم‌ها

عسل همیشه در درمان زخم‌ها، از بین‌ رفتن جا و محل بریدگی‌ها و همچنین استرچ مارک‌های ناشی از کشیدگی بیش از اندازه پوست بسیار موثر بوده است. ترکیب‌های بسیار زیادی برای استفاده شما در ساختن ماسک‌های مختلف همراه عسل وجود دارد برای مثال زردچوبه، دارچین، جوز هندی، لیمو و حتی نمک خوراکی. توصیه می‌کنیم هر یک از این مواد را که در خانه دارید استفاده کنید. تمامی این مواد باعث کم رنگ شدن جای زخم‌ها خواهند شد. بعد از ترکیب مواد دلخواه‌تان مخلوط به‌دست آمده را روی محل مورد نظر بمالید و این کار را به دفعاتی که لازم است و نیاز دارید تکرار کنید.

 

استفاده از عسل در درمان آفتاب‌سوختگی

این یک موضوع کاملا قابل توضیح و تفسیر است. خاصیت ضد التهابی عسل  باعث کاهش قرمزی و ورم ناشی از آفتاب‌سوختگی خواهد شد. می‌توانید برای نتیجه بهتر کمی ژل آلوورا هم اضافه کنید. فراموش نکنید هر روز از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنید!